polis malzemeleri

1926 kez görüntülendi ve 0 adet yorum yapıldı.
Polis Malzemeleri.com olarak sizlere daha iyi ürün geliştirmek için burdayız

Modern anlamda 175 yıldır kamuya hizmet veren polis teşkilatımız, şu an itibariyle 323 bini aşkın personel ile görev yapıyor. En küçük rütbede polis memuru, en büyük rütbede Emniyet Genel Müdürü bulunur. Polis teşkilatının en önemli ve ilk görevi kamu düzeni sağlamaktır. Bununla beraber; suçu tespit etmek, suç işlenmeden önce olaya müdahil olmak, suç ile ilgili belgeleri düzenlemek ile yükümlüdür. Kısaca halkın canını, malını ve ırzını korur. Trafik, terörle mücadele, hava, deniz, narkotik, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele gibi daha birçok farklı şube ve birim olmak üzere görev dağılımı yapılmıştır. Bulundukları şubenin çalışma prensipleri gereği sivil veya resmi kıyafet ile çalışabilirler. Dünya genelinde asayiş, silahlı polis memurları tarafından sağlanır. Bazı ülkelerde silahsız hizmet veren güvenlik personeli görülebiliyor. Ancak ülkemizde de diğer gelişmiş ülkelerde olduğu gibi, tam teçhizat ve silahlı olarak suç ile mücadele edilir.


Polis Ürünleri
Polislerin giyeceği üniforma gibi resmi kıyafetler ve malzemeler yönetmelik kararı ile belirlenir. Ne renk olacağından hangi kumaştan imal edileceğine kadar tüm detaylar kesin olarak belirlidir. Sivil memurlar dışında hiçbir polis memuru, yönetmelik kararının dışında kalan polis ürünlerini kullanamaz. Ayrıca bu polis ürünleri, teşkilat dışında kimseye satılamaz, hediye ve emanet edilemez.

Günümüzde kullanılan polis ürünleri son derece kullanışlı, modern ve şık görünümdedir. Bu kıyafetler tasarlanırken ağır çalışma koşulları göz önünde bulundurularak tasarlanır. Hava koşullarına uyum sağlayabilecek, kaliteli malzemelerden imal edilir. Ayrıca üniforma bir önleyici hizmet kapsamındadır. Yani suça meyilli kişiler tarafından karşıdan bakıldığında caydırıcı özelliğe sahiptir. Elbette ki polis ürünleri yalnızca üniformadan ibadet değil. Polis botları, palaska, silah kılıfı, rozet ve yelek gibi diğer aksesuarlar da polis ürünleri kapsamına girer. Her birim için ayrı özellikte ve farklı renklerde tasarlanmıştır.

Polis Pantolonu
Polis pantolonu, polis yeleği ve polis gömleği ilk göze çarpan polis ürünleridir. Bu ürünler kılık kıyafet yönetmeliği her değiştiğinde yenilenmek zorundadır. Buna uygun olarak en kaliteli kumaştan imal edilir. 4 mevsim giyilebilir özelliği bulunan kıyafetler daha kullanışlıdır. Polyester ve pamuk karışımından üretilir. Bu sayede kolay buruşmadığı gibi terleme de yapmaz. Pantolonlarda yan cepler bulunur. Arka ceplerin cırtlı olması, cüzdan gibi malzemeleri taşırken kolaylık sağlar.

Polis ürünleri yüksek kaliteli malzemelerden üretilir. Her birim için farklı tasarımlar bulunur. Kullanılan üniforma hangi modelde ise yanına alınan aksesuarın da uyumlu olması gelir. Örneğin kamuflaj forması ile kum rengi botlar, kar formları için beyaz renkli botlar üretilmiştir. Bunlarla birlikte tam bir bütünlük sağlanır.


Polis Botu

Hepimizin bildiği gibi polisler ağır çalışma koşulları altında çok çeşitli suçlar ile mücadele ediyor. Yaz kış demeden huzur ve refah içinde yaşayabilmemiz için daima görev başında bulunuyor. Kış aylarında bu yoğun tempo, bir de hava şartları ile mücadeleye dönüşüyor. Kış mevsimi, polis malzemeleri arasında botların ön planda olduğu dönemdir. Bu botlar polisler için özel olarak üretilir. Günlük kullanan botlara karşın pek çok avantajı vardır. Özellikle zemin kavrama özelliği sayesinde güvenle yürüyüş sağlar. Dayanıklı ve hava alan malzemelerden üretildiğinden dolayı uzun süreli kullanım için uygundur.

Polis malzemeleri içinde önemli bir yere sahip olan botlar yalnızca soğuktan korumak için tasarlanmamıştır. Ayak sağlığı da ön plandadır. Zemin kavrama özelliği ile birlikte bileği tam olarak kavrayan yüksek boyu sayesinde ayağı yormaz. Düşme ve ayak burkulması sebebiyle bileğin zarar görmesini engeller. Sert yapısı sayesinde parmakları ezilmekten ve kırılmaktan korur. Su geçirmez özelliği ile ayakların ıslanmasını engeller. Polis malzemeleri zor koşullarda kullanılması amacı ile üretildiğinden dolayı bu tür botlar da son derece ergonomiktir.

Polis malzemeleri üreten farklı firmalar vardır. Bu sayede her zevke uygun, aynı zamanda profesyonel olarak tasarlanmış farklı modeller bulabilirsiniz. Bot modelleri arasında YDS ATTP, VOGEL ve BLACK SWAT ürünleri en çok tercih edilen ürünlerdir.

YDS ATTP, Yagkupoğlu Deri Sanayi tarafından özel olarak üretilen bir modeldir. ATTP 1098 olarak bilinir. Bu modelin en büyük avantajlarından biri fermuarlı olmasıdır. Bu sayede kolay giyilip çıkarılabilir. Eğitim ve devriye gibi uzun süreli kullanım için uygundur. Nefes alma özelliği ile terlemeyi en aza indirir. Antistatik olarak üretilmiştir ve bu özelliği ile vücuda giren statik elektriği uzaklaştırır. Diğer bir deyişle 250V altındaki elektrik çarpmasını engeller. Bu botlar vücuda giren elektriği doğrudan zemine yönlendirerek vücuttan atar ve elektrik şokuna karşı bir önlem alınmış olur. Su itme özelliği sayesinde, mümkün olan en üst düzeyde kuruluk sağlar. Şehir içinde kullanılmak üzere son derece uygundur.

Black Swat botlar daha çok özel harekât polisleri gibi operasyonel ve taktiksel çalışan birimler için uygundur. Hakiki deriden üretilmiş olduğu için son derece kalitelidir. Kumaş kısımları dayanıklı kumaş teknolojisi kullanılarak tasarlanmış, en kaliteli kumaş yapısına sahiptir. Ayak anatomisi göz önünde bulundurularak hafif, esnek ve dayanıklı olarak üretilmiştir. E.U. sertifikasına sahiptir. Yani organik ürün sertifikası anlamına gelen bu sertifika ile üretimde kullanılan malzemelerin sağlık açısından zararsız olduğunu belgelemiştir. Ter ve koku yapmaması için nefes alabilen dış yüzey tasarlanmıştır. Fermuarlı olması giyip çıkarma konusunda rahatlık sağlar. Sert arazi koşulları düşünülerek kauçuk taban teknolojisi kullanılmıştır. Şok absorbsiyonu sayesinde dış etkenlere dayanıklıdır. Kaydırma yapmaz ve su geçirmez. Outdoor diye tabir edilen arazi koşullarında kullanıma uygundur.

Vogel bot hem şehir içi hem de arazi koşullarına uygundur. Şehirde kullanılmak üzere siyah, kamuflaj ile birlikte arazide kullanılmak üzere çöl rengi seçeneği bulunuyor. Diğer modellerde olduğu gibi fermuarlı olarak üretilmiştir. Esnek ve hafif yapısı ile gayet konforlu bir kullanım imkânı sunar. Waterproof teknoloji ile üretildiği için su geçirmez ve yüksek seviyede nefes alabilir.

Polis malzemeleri her zaman en kaliteli ve kullanışlı ürünlerden seçilmelidir. Yoğun çalışma temposu ve mevsimsel şartlar göz önünde bulundurularak uygun kıyafetler ve aksesuarlar kullanılmalıdır.

Silah Kılıfları
Silah kılıfları çok sık tercih edilen aksesuarlardan biridir. Silahın belde taşınması kıyafetlerde deformasyona sebep olduğundan dolayı tercih edilir. Palaska veya kemer ile birlikte kullanılır. Silahı konforlu bir şekilde taşınma imkânı sunar. En çok kullanılan silah modellerine uygun olarak çeşitli kılıflar mevcuttur. Kullanılan kumaş (imperteks) silah kılıfları son derece dayanıklıdır. Çöl rengi diye tabir edilen kum rengi, siyah ve beyaz olmak üzere farklı renk seçenekleri bulunmaktadır.Polis Polar
Polis ürünleri arasında rağbet gören bir diğer malzeme ise polis polarıdır. Kış aylarında dışarıda çalışmak zorunda kalan polisler için özel olarak imal edilmiştir. Termal ısıtma özelliğine sahiptir. Kırışmayan, terletmeyen ve hava alan kumaşı sayesinde konforlu bir koruma sunar. Kollarında bulunan fermuarlı cepler kullanış açısından avantaj sağlar. Ayrıca yine polar malzemeden üretilen ve hem boyunluk hem de bere olarak kullanılabilen polar çeşidi de bulunuyor. Bu ürün boyun bölgesini, kulak ve burun bölgesini ayni anda kapatarak soğuğa karşı tam koruma sağlar. Ayrıca tek tarafından ayarlanabilen lastik sayesinde istenirse bere olarak da kullanılabilir. Polis Polar Boyunluk için Tıklayınız...Polis ürünleri yüksek kaliteli malzemelerden üretilir. Her birim için farklı tasarımlar bulunur. Kullanılan üniforma hangi modelde ise yanına alınan aksesuarın da uyumlu olması gelir. Örneğin kamuflaj forması ile kum rengi botlar, kar formları için beyaz renkli botlar üretilmiştir. Bunlarla birlikte tam bir bütünlük sağlanır.
Yorum Yap / Soru Sor