çelik yelek polis memurunun hayatını kurtardı

5193 kez görüntülendi ve 0 adet yorum yapıldı.

Çelik yelek yada bir diğer tabirle kurşun geçirmez yelek sizi sevdiklerinize bağlar!


Çelik yelek kullanma zorunluluğu olmamasına rağmen, Polis memuru Ryan Willams'ın kurşun geçirmez çelik yelek giymesi hayatını kurtardı.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Wisconsin eyaletinde yer alan ve Fond du Lac şehirin'de dokuz yıldır görev yapan Williams'a haber merkezinden, 24. S. Linconln Ave. sokağında cinsel saldırı olduğu iddia edilen bir ihbar iletildi. 20 Mart 2011 sabahı gerçekleşen olayda, olay yerine intikal eden memur Williams, James Cruckson tarafından ateşlenen uzun menzilli geyik tufeği ile göğüs ve omzundan vuruldu. Polis memuru hemen hastanaye kaldırıldı.

Neenah bölgesi merkezindeki Theda Clark Medical Center hastanesinin travma tedavi baş hekimi Dr. Raymond Georgen in aktardığına göre, Polis memuru Williams'ın çelik yelek zırh kullanması rağmen, mermilerin zırhı deldiğini ancak çelik yeleğin mermileri büyük oranda yavaşlattığını ve vücuda ölümcül bir hasar vermediğini söyledi.

Ancak bir diğer olayda düşük seviyeli bir kurşun geçirmez yelek kullanan 28 yaşındaki Craig Birkholz uzun menzilli benzer bir tüfekle göğsünden vurularak hayatı kaybetti.

Şehir Polis şefi Kevin Lemke; "Eğer yelek giyme zorunluğu getirilmezse memurların çok düşük bir oranı çelik yelek kullanıyor. Kullanmak isteyenlerde detaylı araştırma yapmadığı için göreve uygun yelek seçemeyebiliyor."

Kullanım kolaylığı baz alınarak geliştirilen nano teknoloji kurşun geçirmez çelik kevlar yeleklerin üretimiyle birlikte sürekli mobil durumda olan sivil yada resmi polis memurları rahatlıkla uniformalarının içine yada günlük kıyafetlerinin içine kurşun geçirmez yelek giyebiliyorlar.

Çelik yelek yada bir diğer tabirle kurşun geçirmez yelek sizi sevdiklerinize bağlar!

Çeviri : Polismalzemeleri.com
Alıntı : www.bodyarmornews.com

Yorum Yap / Soru Sor