Polise Yeni Silah Girsan MC28

18437 kez görüntülendi ve 1 adet yorum yapıldı.
EGM polimer gövdeli MC 28 SA türü 35 bin tabanca ürettiriyor.

EGM'nin tabanca ihalesini kazanan GİRSAN Makina ve Hafif Silah Sanayi şirketi, polimer gövdeli MC 28 SA türü 35 bin tabancanın üretimine başlanacağı açıkladı.GİRSAN Makine ve Hafif Silah Sanayi şirketinin fabrika Müdürü Yusuf Nesil, MC 28 SA model tabancanın tamamen Giresunlu mühendislerin ellerinden çıktığını söyledi. Nesil, 15 bin olarak belirlenen atış testini aşarak 60 bin atış yapan tabancayla girdikleri ihaleyi kazandıklarını söyledi. Bu modeli Türkiye'de ve özellikle dünya pazarında kolluk kuvvetleri için ürettiklerini belirten Nesil, "Model üzerinde bulunan bütün taktik ve teknik özellikler tüm kesimlerin istediği yöndedir. En önemli özelliği emniyet mandalının opsiyonel olmasıdır. Silah, modern bir tabancada olması gereken bütün emniyet sistemlerini içeriyor" dedi. Fabrika Müdürü Nesil, şöyle konuştu:

"MC 28 SA polimer gövdeli 35 bin adet tabancayı Emniyet Genel Müdürlüğümüze teslim edecek olmaktan dolayı gururluyuz. GİRSAN Silah Sanayi büyük bir silah ailesidir. Tasarımlarımızın devamı gelecek. Birçok farklı kullanıcının istekleri doğrultusunda farklı versiyonlar üzerinde de çalışıyoruz."

Yusuf Nesil, 1994 yılından bu yana Girsan Silah Sanayi adı altında faaliyete devam eden fabrikanın tamamen yerli imkanlarla üretimi ile yaklaşık 40 ülkeye ihracat yaptıklarını ekledi.

Teknik Özellikler
KALİBRE : 9 mm x 19 Parabellum 9x21 IMI
ÇALIŞMA SİSTEMİ : Kısa Geri Tepmeli
ATEŞLEME SİSTEMİ : Yarı Otomatik
UZUNLUK : 200.5 mm.
YÜKSEKLİK : 137 mm
GENİŞLİK : 33 mm
AĞIRLIK (BOŞ ŞARJÖRSÜZ): 830 gr
ŞARJÖR KAPASİTESİ : 15
BOŞ ŞARJÖR AĞIRLIĞI90 : ±5 gr
DOLU ŞARJÖR AĞIRLIĞI : 280 gr
NAMLU UZUNLUĞU : 110 mm
YİVLER : Sağ Yönde 6 Adet(250 mm)
NAMLU İMALAT YÖNTEMİ : Soğuk Dövme
NAMLU ATIŞ ÖMRÜ : 30.000 Adet
NİŞAN DÜZENİ : Sabit Düz Arpacık, Kırlangıç Geçme Yarıklı Gez(Ayarlı Gez Opsiyoneldir)
NİŞAN HATTI UZUNLUĞU : 145 mm
ETKİLİ MENZİL : 80 m ( ±10 m )
MERMİ İLK HIZI : 363 m/sn
ÇALIŞMA SICAKLIK LİMİTLERİ : -40 C / +60 C
TETİK HAREKETİ : Tek Hareket/Çift Hareket
EMNİYET SİSTEMİ : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşareti

Yorum Yap / Soru Sor

Al***

hayatımda gördüğün en rezil silah hemen değiştirilmeli bu silahlar